Maine egy ilyen hatalmas állam, és olyan sok gyönyörű tájképes útvonalak vannak, és nehézségekbe ütközik, hogy egy natív Mainer számára is nehéz eldönteni, hogy hova menjen a legjobb őszi lombozat. Egész életre kelthet, hogy mindent lát.
Dél-és Közép-Maine autópályáitól és hátsó útjaitól egészen a Baxter Állami Parkig, a Moosehead Lake régióig és a Rangeley-tóig; a parttól a Fehér-hegységig, Maine és New Hampshire között: itt van a legjobb útvonalak közül 10, hogy meglátogassák Maine őszi lombjait.
- Az 1. útvonal Bathtől Brunswickig (mindkét irányban) egy rövid út, de nagyon színes a csúcson. Hosszabb hajóútra haladjon tovább a 95-ös útvonalon a Brunswick-től a Yarmouth-ig és vissza. Vagy visszatérve Brunswickbe, folytassa északra az 1-es útvonalon a Wiscasset-ig, ahol a Sarah's Cafe étkezője házi leveseket, sütős szendvicseket és homárt kínáló ételeket kínál.
- A 17-es út a Rocklandtól Augusta-ig.
- A 17-es út a Rumfordtól Rangeleyig: magában foglalja a lenyűgöző kilátást a Magasságtól , és a Mooselookmeguntic tóra néz. Nem láttam elég aranyat a fák között? Húzd át a Coos Canyon- ban Byronban, és tedd aranyat ... tényleg!
- A 22-es útvonalon a Portlandtól a 35-ös útvonalig Bonny Eagle-ban, majd az 35-ös útvonalon északra Standishig, és folytatva Portland felé a 25-ös útvonalon.
- Route 127 délről a Bath-tól a Arrowsic-ig és a Georgetownig egészen az Five Islands-ig. Ebédeljen a Five Islands Lobster Co.-ban, amely október közepéig nyitva tart hétvégén.
- Route 105 Camdenről Hope és North Appleton, majd Route 131 északra Searsmont, majd Appleton Ridge Road déli irányban Route 131 Union, majd Route 17 Rockland.
- 3. útvonal egész Acadia Nemzeti Park a Mount Desert Island (Bar Harbor), beleértve a tetején a Cadillac Mountain . Szereted a park festői fotóműveit. A valódi visszaesésű lombozat-élmény érdekében tervezz előre és tartsa meg a foltjait az Acadia híres hordgázú útjain, Acadia kocsival.
- 27-es út a Farmingtontól a Kingfieldig.
- 201-es útvonal Augusta-ból Waterville-be, Skowhegan-be, Solon-ba és Bingham-be a Jackman-be, a kanadai határ közelében. Ez egyike a hosszabb túráknak, de megéri. A Jackman terület hosszú hegyvidéki hegyeket kínál, és a 201-es út sok időt tölt a hatalmas Kennebec-folyó mentén, ahol a kavicsos szarufák kémkedhetnek.
- Útvonal 15/6 északra Greenville mentén a Moosehead tó partja mentén Rockwoodba (ne hagyja ki a Rockwood Mt. Kineo-t), folytatva nyugatra a Route 15/6-al Jackman felé. Visszatérve vigye a 201-es útvonalat Augusta-hoz (lásd fent). Mielőtt elhagyná Greenwoodot, vigye fel a Squaw Mountain-t a Big Squaw Mountain Ski Resortba, ahonnan lélegzetelállító kilátás nyílik az útra és a tetejétől, és a Moosehead tóra néz. A Birches Resort a Moosehead tó a tökéletes leszállási hely, amikor a levél peeping nap van.